У Венесуелі під час розгону протестів засвітились найманці ПВК "Вагнер"
Силовика з шевроном російської приватної військової компанії "Вагнер" помітили у Венесуелі під час розгону протесту, що спалахнув після спірних результатів виборів президента. Таке спостереження викликало занепокоєння щодо втручання Росії у внутрішні відносини країни на півночі Південної Америки.
Про це повідомив журнал Defence Blog. У мережі також опубліковали відео з венесуельськими правоохоронцями, серед яких помічено чоловіка в пікселі з нашивкою, схожою на емблему "вагнерівців".
Нагадаємо: протести спалахнули у столиці Каракасі наступного дня після того, як президент Ніколас Мадуро оголосив про свою перемогу на виборах (це його третій президентський рядок). Опозиція заперечила його заяву як шахрайську, стверджуючи, що після перевірки 73,2% результатів голосування переконливо переміг їхній кандидат Едмундо Гонсалес.
Читайте по темі: У Тбілісі триває чергова акція протесту
Присутність найманців групи "Вагнера" у Венесуелі аналітики розцінили як ознаку постійної підтримки Росією уряду Мадуро. Опозиція та міжнародні спостерігачі висловили тривогу з приводу наслідків ймовірної участі іноземних найманців у політичних та соціальних заворушеннях у країні.
"Діяльність групи "Вагнера" суперечлива на тлі численних повідомлень про їхню участь у війні в Україні, конфліктах в Сирії та різних африканських країнах. Їхні методи часто включають поєднання прямої військової участі та допоміжних ролей, що призводить до поширених звинувачень у порушеннях прав людини", – пише видання.
Водночас наголошується, що "вагнерівці", які мають досвід навчання солдатів, супроводження політиків і порушень прав людини по всьому світу, вже були присутні у Венесуелі.
За даними Reuters, члени ПВК перебували в Каракасі в 2019 році, так само щоб гарантувати безпеку Мадуро після протестів проти його режиму. Група також навчала елітні бойові підрозділи у Венесуелі.
Каракас і Кремль підтримують тісні військові та економічні зв’язки протягом багатьох років. Москва є одним із найбільших кредиторів уряду Мадуро, надавши близько $17 млрд кредитів з 2006 року. Крім того, РФ прагне забезпечити собі доступ до величезних запасів нафти Венесуели, які є найбільш доведеними запасами в світі.